Wskazówki dla piszących

Pisanie pracy dyplomowej stanowi podsumowanie całych studiów. Wszystkie zajęcia z którymi mieliście styczność w toku nauczania miały na celu pokazanie szerokiego horyzontu możliwych tematów, technik i dostępnych narzędzi. Skoro tutaj jesteś, to twoja przygoda z pisaniem pracy prawdopodobnie właśnie się rozpoczyna. Znajdziesz tutaj zestaw wskazówek oraz porad, które pomogą Ci w przebrnięciu przez ten żmudny i czasochłonny proces.

W pierwszej kolejności upewnij się, że twój pomysł na pracę spełnia wymagania stawiane pracom dyplomowym. Oczywiście jeśli na tym etapie pojawiły się jakieś wątpliwości, to nie bój się zadawać pytań. Zgodność z wymaganiami jest kluczowa – pominięcie tego etapu zemści się pod koniec, kiedy po roku włożonej pracy nie uda się merytorycznie obronić napisanej pracy.

Oprócz merytoryki, w pracy liczy się także strona wizualna. Pamiętaj, aby przygotowane materiały graficzne były odpowiedniej jakości a tekst odpowiednio sformatowany. Towarzyszący pisaniu podział pracy na rozdziały jest równie istotny co pozostałe aspekty pracy. Pojawiające się opisy powinny znajdować się w odpowiednich rozdziałach, a nazwa rozdziału powinna sugerować co można w nim znaleźć. Rozdziały powinny współgrać i tworzyć logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy. Więcej wskazówek jak pisać poszczególne etapy pracy znajdziesz na podstronach im poświęconych.

I pamiętaj – zebrane tutaj opracowania to tylko zbiór wskazówek. Ostatecznie o tym co i w jakim kształcie ma znaleźć się w pracy, decyduje twój Promotor, i to do Niego należy ostatnie słowo w każdej z kwestii dotyczących pracy.